!!! TENTO WEB ZATÍM NENÍ OPTIMALIZOVANÝ PRO VAŠE ROZLIŠENÍ !!!


Chorus Angelus

Sbor

Dětský pěvecký sbor Chorus Angelus má 65 dětí ve věku od 5 do 16 let, v 7mi přípravných oddělení a jednom koncertním. Přípravná oddělení působí v základních školách v Černošicích, Všenorech, Dobřichovicích a Řevnicích, úzce spolupracuje se ZUŠ Černošice. Současný repertoár sboru se soustředí na českou tvorbu, tvoří ho hudba duchovní i světská, lidová píseň, koledy, ale třeba i klasika v populární hudbě. Sbor už 30 let přispívá k rozvoji hudebního talentu dětí v našem regionu prostřednictvím profesionálního vedení a umožňuje dětem být součástí komunity, která podporuje hodnoty přátelství a týmového ducha.

Chorus Angelus pořádá koncerty v regionu Dolní Poberouní, spolupracuje s profesionálními hudebníky. Úspěšně reprezentuje náš region na celorepublikové přehlídce dětských pěveckých sborů Zahrada písní (stříbrné pásmo za roky 2014 a 2015). Účastní se profesionálních koncertů např. Carmina Burana – Rudolfinum 2010, Koncert se Spirituál Kvintetem – Řevnice 2011, Koncert pro válečné veterány – Rudolfinum 2013, Charitativní koncert s Petrou Janů – Dub nad Moravou 2014. Pravidelně vystupuje na adventních a vánočních koncertech.

Soubor pracuje pod uměleckým vedením uměleckého vedoucího, sbormistrů a hlasové poradkyně. Vedení sboru je složeno z rady rodičů. Kromě organizace činnosti souboru a finančního řízení rada rodičů pořádá 2x ročně soustředění.

V přípravných odděleních se děti učí zábavnou formou lidové písně, písničky soudobých autorů pro děti, koledy, ale také základy techniky a teorie zpěvu a zpěvu z not. Zkoušky probíhají jednou týdně a výsledky své práce prezentují děti na samostatných koncertech či společných projektech s koncertním sborem. Koncertní sbor působí při ZUŠ Černošice a zkouší dvakrát týdně.

Přípravná oddělení

Velká přípravka - děti 7-10 let

Koncertní sbor - 10-16 let
© 2016 MATOUŠ MAREK